Oddych je nevyhnutný pre kvalitný život. V našom spánkovom štúdiu o tom vieme veľa a vieme tiež z našich bohatých skúseností ako Vám k nemu pomôcť. Samozrejme kvalitné zdravotné matrace sú hlavným predpokladom pre tú najdôležitejšiu časť regenerácie organizmu, teda spánok.

Všetci vieme, že optimálna doba spánku u dospelého človeka je približne 8 hodín. I napriek tomu, kvalitu spánku nám do veľkej miery ovplyvňuje stres a rýchly životný štýl. Dnešná doba a jej vymoženosti nám síce život uľahčujú, ale zároveň veľmi zrýchlujú jeho tempo, čo zpôsobuje vysokú hladinu stresu. Telo si potom ani počas 8 hodín spánku neoddýchne dostatočne, pretože spánok je narušovaný našim podvedomím.

 

K ľahšiemu uvoľneniu nám môžu pomôcť príjemné a ukľudňujúce vnemy, napríklad jemná vôňa, upokojujúca hudba, zemité farby alebo tlmené svetlo. Keď posledné dva skombinujete, vznikne takzvaná chronoterapia – liečiacia farebnými svetlami. Funguje to podobne, ako keď je krásny slnečný deň a vaša nálada je skvelá a naopak počas jesenných studených daždivých dní máme náladu pod psa.

 

Viete však aké účinky má ktorá farba?

 

Snímek obrazovky 2018-11-12 v 9.31.01Žltá – táto farba je spojená s psychickou vyrovnanosťou, spojuje myseľ s telom, napomáha systematickému mysleniu.

Odráža veľké množstvo svetla, takže pre spánok síce nie je najvhodnejšia, ale pre ranné víkendové leňošenie pred vstávaním ju určite doporučujeme.

 

Snímek obrazovky 2018-11-12 v 9.31.49Červená – táto farba má schopnosť rozprúdiť vo vás krv, urýchľuje látkovú výmenu, má silný energetický účinok, je osviežujúca, uľahčuje dýchacím cestám, pri reumatických obtiažach, ochoreniach kože či astme.

Čaká Vás počas dňa nejaká výzva? Táto farba je potom správna motivačná voľba pri rannom vstávaní!

 

 

Snímek obrazovky 2018-11-12 v 9.47.46Oranžová – pomáha pri kŕčoch,  narušenej funkčnosti ľadvín, je prínosná pri problémoch s pečeňou a má pozitívny vplyv na ženskú plodnosť. Je to farba optimistická a pomáha zlepšovať medziľudské vzľahy.

Oranžová je antidepresívna a udržuje pozitívný stav mysle. Doporučujeme nechať túto farbu priaznivo pôsobiť na organizmus pred spánkom alebo i kedykoľvek počas dňa.

 

Snímek obrazovky 2018-11-12 v 9.30.39Modrá – farba ukľudnenia a koncentrácie. Podporuje kreativitu. Pomôže v boji s nadbytočnými kilami a celulitídou. Tlmí chuť do jedla.

Dokáže tíšiť bolesť a ukľudniť. Takže, táto farba je pre spánok ideálna.

 

 

Snímek obrazovky 2018-11-12 v 9.34.21Zelená – je to farba prírody a kľudu. Navodí Vám skvelú duševnú pohodu a vie i znižovať krvný tlak.

Pri nespavosti pomôže ľahšie zaspávať, takže i tejto farbe dávame zelenú 🙂

 

Relaxácia pomocou farieb je jedna z variantov zvyšovania komfortu. Nabudúce sa môžete tešit na dalšie tipy pre lepší spánok od profesionálov. Sleep4U spánkové štúdio má špičkové poradenstvo ohľadne kvalitného spánku a zároveň pre Vás vyberáme tie najlepšie produkty na trhu. Príďte si k nám v súkromí poležať a vyzkúšať na vlastnej koži ako si zabezpečiť kvalitnejší spánok a tým i život celkovo. Zdravotné matrace, postele, rošty i doplnky… v tom sme ako doma.

Jitka Frühaufová 11.11.2018