Cvičenie je relax, ktorý je prospešný zdraviu. V posilovni trávime týždenne niekoľko hodín a sľubujeme si lepšie zdravie a väčší výkon.

Chrbtica je namáhaná počas dňa

Chrbtica je však namáhaná a to aj mimo posilovne, počas celého dňa, v podstate akýmkoľvek pohybom, ktorý vykonávame. Stavce chrbtice pri každom pohnutí menia svoju polohu a platničky v tom prípade fungujú ako ich „tlmiče“. Preto je po každom dni potrebné, aby chrbtica zregenerovala a nechala stavce a platničky „oddýchnuť“.

Relax a regenerácia

Pre maximálnu relaxáciu a regeneráciu počas spánku a výkonnosť počas dňa je dôležité, aby chrbtica ležala v prirodzenej polohe, dvoj-esovito prehnutá. Ako ju dostať do tejto polohy?

Riešenie ponúka matrac. Preto je veľmi dôležité vybrať matrac, ktorý sa prispôsobí Vášmu telu a dovolí Vašej chrbtici oddychovať vo svojej prirodzenej polohe. Navyše kvalitný spánok zlepšuje aj výkonnosť.

Špeciálny zdravotný matrac

Chceli by ste matrac, ktorý počas spánku vykonáva za Vás stretching? Už viac nemusíte snívať, pretože takýto matrac skutočne existuje! Magnistretch! Je to matrac navrhnutý ortopédmi, špeciálne pre športovcov a pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou. Skladba tohto matraca je zostavená tak, aby neinvazívne naťahovala chrbticu počas spánku. Tak sa chrbtica dostane do prirodzenej polohy. Zostavovatelia tvrdia, že približne 8 hodín spánku na tomto matraci sa rovná 30 minútam stretchingu. Sen je zrazu realita! Videli sme, ležali sme, odporúčame! Aj vy si tento matrac môžete skúsiť v spánkovom štúdiu Sleep4U v Bratislave, na Galvaniho 15

 

 

Linda Michalková, 17.8.2017