Spánková pozícia na bruchu je najmenej vhodná. Ideálna poloha v spánku je na chrbte alebo na boku. Pokiaľ však spíte na bruchu, je nutné si uvedomiť, že si tlačíte na rebrá a čo je dôležitejšie, na vnútorné orgány ako pľúča, žalúdok, srdce.

Prečo spíme na bruchu?

V spánku si však človek neuvedomuje, v akej je polohe. Je potrebné však v takýchto prípadoch myslieť na to, že jeden z dôvodov spánku na bruchu môže byť príliš tvrdý matrac. Ak je Váš matrac príliš tvrdý, chrbtica sa pri polohe na chrbte nemôže vyrovnať a neskôr sa pretočíte na brucho, čo je v takomto prípade oveľa pohodlnejšie. Na boku je zas problém, že Vám strpnú ramená a neznesiteľne tlačia boky.

Zmena matraca môže pomôcť

Pokiaľ však to nie je Váš prípad a predsa spíte na bruchu, tak je nutné a to vlastne v oboch prípadoch, zamyslieť sa nad zmenou matraca. V prvom prípade odporúčame zmeniť matrac na strednú tuhosť až stredne mäkkú. V druhom prípade Vám tiež odporúčame ísť do vyslovene stredného matraca, aby protitlak na Vaše vnútorné orgány nebol príliš veľký, ale zároveň, aby Vám poskytoval aj oporu.

Skvelá pomôcka

Pre spáčov na bruchu však máme ešte jednu pomôcku – vankúš špeciálne navrhnutý pre spánok na bruchu. Má tvar „motýlika“ a tento rez je práve kvôli tomu, aby Vám vankúš podopieral rebrá a pľúca.

Naše tipy

Je nutné si uvedomiť, že všetci sme jedineční a to aj stavbou tela, to znamená, že matrac je potrebné naozaj poctivo odskúšať. Máme pre Vás pár tipov:

 

  • Matrace: Tempur Contour Supreme, Technogel Armonia, Sleep4U Exklusiv Soft, Magniflex Toscana, Magniflex Comfort Dual 10
  • Vankúš: Tempur Ombracio

Tempur Sleep4Ugel sleepforyou

Budeme radi, ak sa prídete poradiť do nášho interiérového štúdia Sleep4U, kde Vám naši skúsení odborníci radi pomôžu.