Ak máte bolesti chrbta, je dôležité vedieť, že nie ste sami. Milióny ľudí bojujú s chronickou bolesťou chrbta každý deň. Mnohí sa obracajú na drahé lieky a roky fyzioterapie. Bolesť chrbta však môže byť často zapríčinená nesprávnym výberom matraca. Kvalitný matrac by mal poskytnúť vhodnú podporu pre chrbát, pričom sa budete cítiť čo najpohodlnejšie.

Zodpovedajúca podpora

Keď kupujete nový matrac, zvoľte ten, ktorý je prispôsobený prirodzeným krivkám Vášho tela. Udržiavanie chrbtice správne zarovnanej počas spánku je nevyhnutné pre získanie podporného a pohodlného odpočinku.

Zodpovedajúci komfort

Ak Váš matrac vytvára tlakové body, pravdepodobne sa budete počas noci častejšie otáčať, čo môže výrazne znížiť kvalitu Vášho spánku. Čím viac sa budete otáčať a pohybovať, tým menej času strávite v hlbokom spánku, ktorý je potrebný pre omladenie a regeneráciu Vášho tela. Vyberte si model, ktorý rovnomerne rozkladá tlak Vášho tela, čím sa podporí aj krvný obeh. Ak v posteli nespíte samy, budete potrebovať matrac, ktorý znižuje prenos pohybu medzi partnermi, aby ste mali nerušený a pokojný spánok.

Majte na pamäti tieto kritériá pri hľadaní nového matraca a budete na ceste k úľave od bolesti chrbta. S výberom kvalitného matraca Vám radi poradíme v Sleep4U v Bratislave na Galvaniho 15.

matrace Technogel

Linda Michalková, 5.2.2018